Općinsko vijeće Župe dubrovačke danas je dobilo novog vijećnika. Naime, nakon što je Katarina Majstorović (Župka) iz osobnih razloga zatražila prestanak obnašanja dužnosti općinske vijećnice, njezino mjesto preuzeo je Vlaho Savinović iz Župske stranke (Župka).
Mandatni odbor utvrdio je kako ne postoje zakonske prepreke za aktiviranje njegova mandata te je predložio Općinskom vijeću potvrdu mandata. Savinović će dužnost vijećnika obnašati u sazivu Općinskog vijeća za mandatno razdoblje 2025. – 2029. Odluka o promjeni donesena je nakon prijedloga Župske stranke, koja je kao predlagatelj kandidacijske liste imenovala novog vijećnika.
Mandatni odbor verificirao je njegov mandat na sjednici održanoj 11. lipnja. Istodobno je potvrđen prestanak mandata Katarine Majstorović. Nakon što je pročitan zaključak Mandatnog odbora, novi vijećnik je položio prisegu pred Općinskim vijećem.
Izmjenom odluke o osnivanju Odbora za javna priznanja Vlaho Savinović je postao član navedenog odbora.